Pielęgnacja skóry jesienią

Po wakacyjnym szaleństwie nadchodzi jesień. Jesień to czas kiedy nasza skóra może odpocząć od palącego słońca, kąpieli w różnych akwenach, nadmiernego wysuszenia skóry wystawionej na zmienne warunki atmosferyczne. Jesienią okrywamy nasze ciało większą ilością garderoby ale nie oznacza to , że nie wymaga ona nadal pielęgnacji. Zmiany w warunkach pogodowych, takie jak spadek temperatury, niższa wilgotność powietrza i wiatr, mogą wpłynąć na kondycję skóry .

Zatem jesienią naszą pielęgnację także należy dostosować do zmiennych warunków. Jak dbać o skórę i włosy aby wyglądały pięknie i zdrowo?

Oczywiście NATURALNIE!!!

Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji skóry jesienią jest zachowanie jej nawilżenia. Skóra ma tendencję do wysuszania się w chłodniejszym i bardziej suchym powietrzu. Balsamy i kremy bogate w składniki głęboko nawilżające będą idealne na jesień.

Do skóry mocno wysuszonej, opalonej świetnie sprawdzi się Naturalny krem oliwkowy NaturBonum, który wspaniale otula skórę balsamową konsystencją, pozostawiając ochronny długo wchłaniający się film. Skóra po stosowaniu kremu oliwkowego staję się aksamitnie miękka i elastyczna a dzieje się to za sprawą naturalnych składników zawartych w kremie w dużym stężeniu takich jak oliwa z oliwek czy masło shea.

Do skóry z problemami takimi jak atopia czy łuszczyca ratunkiem będzie naturalny krem konopny NaturBonum, który troszczy się, pielęgnuje i wspiera skórę wymagającą specjalnej opieki. Jest to także krem mniej tłusty, głęboko nawilżający nie pozostawiający tłustego filmu także doskonale sprawdzi się do pielęgnacji twarzy (nawet jeśli chcemy zastosować makijaż).

Dzięki dużej zawartości oleju konopnego, krem głęboko nawilża i łagodzi podrażnienia skóry.

Jesienią częściej i śmielej stosujemy peelingi do oczyszczania twarzy i ciała. Pamiętajmy jednak o nie nadużywaniu tego typu pielęgnacji i starajmy się stosować naturalne surowce, które także nawilżają. Ciekawą i bardzo prostą opcją jest połączenie naturalnego kosmetycznego oleju konopnego NaturBonum z peelingiem z alg morskich czy pestek malin. Uzyskujemy w ten sposób głęboko nawilżający peeling, który delikatnie oczyszcza i stymuluje skórę jednocześnie ja pielęgnując.

Nie zapominajmy o włosach, które także wymagają nawilżenia. Kompresy z naturalnego oleju konopnego kosmetycznego odżywią i nawilżą włosy szczególnie te przesuszone, rozjaśniane i kręcone, które wymagają wzmożonej pielęgnacji. Kompres olejowy pozostawiamy na włosach minimum 30 minut pod ręcznikiem i następnie dokładnie myjemy włosy szamponem. Tak powtarzany zabieg 1-2 razy w tygodniu zapewni włosom odpowiednie nawilżenie a dzięki temu sprężystość i piękny wgląd.

Piękna i zdrowa skóra to także odpowiednia suplementacja. Możemy zatem dbać o skórę i jednocześnie suplementować mikroelementy takie jak magnez, potas, bromki i minerały, które wchłaniają się przez skórę podczas relaksujących kąpieli w soli karnalitowej z Morza Martwego NaturBonum Orbis. Czysta sól pozyskiwana poprzez odparowanie wody z Morza Martwego to wspaniały sposób na regeneracyjną i odprężającą kąpiel, rozgrzanie i poprawienie krążenia w stopach a także cudowny sposób na aksamitnie miękką skórę.

W zasadzie wszystkie NATURALNE kosmetyki, które są bogate w surowce głęboko nawilżające, odżywcze, regenerujące doskonale sprawdzę się w codziennej jesiennej pielęgnacji skóry i włosów. Warto także pamiętać, że aby nasza skóra wyglądała dobrze i była w dobrej kondycji znaczenie nie bagatelne ma też fakt, czym odżywiamy ją od wewnątrz. Zachęcamy zatem do zrównoważonej diety, bogatej w oleje roślinne, warzywa i owoce oraz o zadbanie o spożywanie odpowiednich ilości płynów w ciągu dnia.

Bądźmy piękni i zdrowi tej jesieni