Poznaj sól karnalitową z Morza Martwego od NaturBonum

Najwyższej jakości czysta, wysokozmineralizowana, sól karnalitowa z Morza Martwego, o bardzo wysokiej koncentracji magnezu, potasu, wapnia, sodu, cynku, żelaza oraz innych naturalnie występujących w soli składników.

Sól karnalitowa NaturBonum Orbis produkowana jest bezpośrednio nad Morzem Martwym, tradycyjną metodą odparowywania wody morskiej, bez jakiegokolwiek dodatkowego przetwarzania.

Sól karnalitowa z Morza Martwego polecana jest do kąpieli całego ciała, wykonywania okładów solnych, wykonywania przecierania skóry z problemami solanką,
a także do kąpieli stóp.

Zagęszczona solanka przygotowana z soli karnalitowej NaturBonum Orbis doskonale nadaje się do wspierania pielęgnacji skóry z problemami takimi jak np.: trądzik, wypryski, skóra łuszczycowa.

Po wykonaniu nacierania skóry polecamy zastosowanie naszego naturalnego kemu NaturBonum!

Karnalit jest to minerał. Uwodniony chlorek potasu i magnezu KMgCl2.6H2O. Pochodzi ze skał osadowych chemicznych, podobnie jak kizeryt zaliczany do soli potasowo-magnezowych. Jest uwodnionym chlorkiem potasu i magnezu KMgCl2.6H2O posiada twardość 2-2,5, gęstość 1,6, rysę białą i nie wykazuje łupliwości. Ma barwę mlecznobiałą, różowawą, czerwonawą, żółtawą. Ma smak nieprzyjemny, gorzki.

Zawiera domieszki bromu, rubidu i cezu.


Sposób użycia soli karnalitowej:

Kąpiele: wsypać żądaną ilość soli do wanny z ciepłą wodą. Im większe stężenie soli w wodzie tym lepsze efekty. Kąpiele solankowe służą poprawie kondycji każdego rodzaju skóry w szczególności poleca się ją do pielęgnacji skóry trądzikowej z tendencją do nadmiernego wydzielania sebum wyprysków trądziku itp. Efekty pielęgnacyjne można wzmocnić poprzez dodanie do kąpieli kilku kropli wybranego olejku eterycznego przy czym należy pamiętać aby to był najlepszej jakości olej eteryczny.

Przecieranie skóry: na szklankę ciepłej wody wsypać ok. 50 g soli. Solanką można przecierać problematyczne odcinki skóry (trądzik, przetłuszczające się odcinki skóry głowy, wypryski itp.). Przecieranie solanką zredukuje także efekt „świecenia” się twarzy.

Okłady solankowe: do pielęgnacji skóry problematycznej doskonale sprawdzą się okłady solankowe przygotowane w formie wodnego roztworu solnego (sól rozpuszczona w wodzie mineralnej, stężenie soli w wodzie zależy od indywidualnych preferencji). Okłady można nakładać na skórę nóg, rąk, pleców itp. W celu przygotowania okładu najlepiej nasączyć bandaż lub bawełnianą szmatkę solanką, a następnie nałozyć okład na kilka minut na skórę.

Chronić oczy. W przypadku podrażnienia oczu – przemyć je dużą ilością wody. Najlepiej zużyć przed końcem/numer partii i data ważności: patrz na opakowaniu.

Waga netto: 5kg

Ingredients INCI: Maris Sal (100% naturalna sól z Morza Martwego)


Opublikowano

w

Tagi: